On 08:52:00 by Muhasebe Kursu in    No comments


e-Fatura Kayıtlı Kullanıcılar

E-fatura kullanan kullanıcıların en çok karşılaştıkları sorunun başında fatura kesecekleri firmanın e-fatura mükellefi olup olmamasıdır.

E-fatura kullanan firmaya kesilecek olan kağıt fatura ve e-arşiv fatura sonucunda iki firma ceza ile karşı karşıya kalabilmektedir bu nedenle firmalar bu konuda dikkatli olmak durumundadır.

Kullanılan muhasebe programları program üzerinde kayıtlı olan carileri otomatik kontrol edebilmekte fakat sistemsel bazı aksamalarda ilgili firma gözden kaçmaktadır.

Firmalarınızın e-fatura mükellefi olup olmadığı konusunda www.efatura.gov.tr adresinden bilgi alabilirsiniz.397 Sıra no'lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile getirilen e-Fatura Uygulamasına, Mali Mühür Sertifika temin işlemlerini tamamlayarak dahil olan kullanıcıların alfabetik sıralı listesi www.efatura.gov.tr adresinde bulunmaktadır.

0 yorum:

Yorum Gönderme

BİLGİLENDİRME


Evosas yazılım danışmanlık bilişim hizmetleri olarak uzun yıllardır müşterilerimize logo çözümleri sunmaktayız. Sizin ihtiyacınız olan logo çözümü için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM DETAYLARI

  • Türkiye geneli yaygın eğitim kurumları ile
    öğrenme garantisi sunan tek eğitim kurumu.
  • + 0850 840 36 38
    +0555 564 08 70